Новости

Частые адекватные вопросы и ответы про вакцинацию от ковида

Кому делать  прививку от COVID-19?

Сегодня в Украине всем!!!! гражданам от 18ти лет.

Дети от 12ти могут быть привиты если ...
Тег «Далее»

Обмен донорским молоком

Донорское молоко в случае, если маме не хватает своего молочка может стать спасением для деток, так как не ...
Тег «Далее»

Первый ГВфрендли курс «notes and points» для врачей, которые лечат кормящих мам

Дорогие друзья, мы, команда Первого гвфрендли анонсируем курс для врачей, которые лечат кормящих мам. Курс будет включать до ...
Тег «Далее»

Профілактика залізодефіцитної анемії: коли починати

 

Стаття Фадеєвої Анастасії

Залізо-такий важливий але водночас загадковий та невидимий для нас мікроелемент.
Переоцінити його роль у нашому житті складно — без заліза діла не буде.

Проблеми дефіциту можуть зустрічатися ще у віці до 1 року, починаючи від випадково виявлених певних ознак за аналізом крові, закінчуючи поганим апетитом та відчутними проблемами зі здоров’ям в цілому.

Відомий факт, що займатись профілактикою вдячніша справа, ніж лікуванням. Що з цього приводу пропонує нам пан Uptodate?

1. Для дітей на виключно ГВ рекомендується розпочинати саплементацію залізом з 4 міс. життя з розрахунку 1 мг/кг (максимально 15 мг) до моменту достатньо розширеного прикорму з багатими на залізо продуктами.
2. Для передчасно народжених дітей на виключно ГВ саплементація має починатись на 2 тижні життя з розрахунку 2-4 мг/кг (максимально 15 мг) до моменту достатньо розширеного прикорму з багатими на залізо продуктами.
3. При годуванні сумішами або догодовуванні сумішшю кожен окремий випадок має обговорюватись з лікарем. Наприклад, при догодовуванні малюка таким обсягом докорму, що більшу частину їжі він все ж таки отримує у вигляді ГМ — дивитись саплементацію відповідно до 1 пункту. Якщо обсяг їжі забезпечується здебільшого сумішшю — потрібно оцінювати забезпечення залізом індивідуально, бо зміст може відрізнятися у різних сумішах (хоча необхідний мінімум міститься в кожній формулі).
4. Починаючи з 6 місячного віку (за готовності з 4 міс.) пропонувати прикорм різноманітними продуктами, в тому числі, які багаті на залізо. Рекомендовано уникати вживання коров’ячого та козячого молока.
5. Починаючи з 1 року бажано мати продукти, багаті на залізо у 3 прийомах їжі, а також не захоплюватися молоком у раціоні дитини.

Також в авторитетному Uptodate пропонується окрема тактика для регіонів з високою поширеністю дефіциту заліза, але давайте мати надію, що нас та нашу країну не доведуть до стану регіону з високою поширеністю цієї проблеми….

Ще раз нагадаю, в цьому пості мова йшла про профілактику, а не лікування залізодефіцитної анемії.
Сподіваюсь, що одного дня звичка саплементації залізом стане такою ж розповсюдженою, як і саплементація вітаміном Д!